רשימת ציוד לטיול: מה לקחת לחופשה בלי לארוז את כל הבית.

סוף-סוף הצלחתם לתכנן חופשה. ההתרגשות בשיא ואתם מתחילים לחשוב מה לארוז שלא יהיה חסר כלום, במיוחד אם נוסעים רחוק מהבית. הרבה פעמים, או מרב התרגשות ודאגה, או כיוון שמתחילים לארוז ברגע האחרון, מעמיסים יותר מדי דברים שכלל לא יהיה בהם צורך בחופשה ושוכחים דברים חשובים. המזוודה תהיה עם משקל יתר, אך חלק מהבגדים ישארו מגולגלים בלי שתלבשו אותם. חלק מהציוד או אביזרי היגיינה לא תהיה צורך כי תמצאו אותם זמינים בבית מלון או ריזורט שתשארו בו. אז איך להתארגן בצורה יעילה , לארוז במזוודה רק דברים נחוצים וישאר מקום למתנות מזכרת מטיול.

רשימה לטיול בחו"ל

הדבר הראשון שמומלץ לעשות לפני שמתחילים להתארגן הוא לעשות רשימה לטיול. במקרה והטיול מתוכנן, מומלץ להתחיל לבנות רשימה כשבוע מראש. כדי שיהיה יותר קל, כדאי לחלק את הרשימת ציוד לטיול לקטגוריות דברים שצריך לקחת. בין הקטגוריות החשובות:

  • מסמכי חובה לטיול
  • ציוד טכני וגאדג'טים לטיול
  • ביגוד והנעלה
  • מוצרי היגיינה ונוחות

רשימת לטיול

מסמכים חשובים לטיול

במקרה והטיול בארץ, חובה לקחת תעודת זהות. במקרה והטיול הוא לחו"ל, חייבים לקחת דרכון בינלאומי. מומלץ לעשות צילום דרכון שיהיה איתכם בכל פעם שאתם יוצאים.
חשוב לא לשכוח רישיון נהיגה מקומי או רישיון נהיגה בינלאומי במקרה של נסיעה לחו"ל.
אם הנסיעה היא למדינה המצריכה ויזה עבור כניסה ושהייה, חשוב לבדוק מראש שהויזה בתוקף.
מראש תבדקו כמה כסף כדאי לקחת, איך עובדת המערכת הבנקאית באזור, ואיך הכי כדאי לשלם בחופשה. לרב, תמיד מומלץ שחלק מהכסף יהיה מזומן במטבע של אותו אזור.
למרות שבימינו רב המסמכים כמו כרטיסי טיסה או הזמנת מלון הפכו לדיגיטליים ואין חובה להדפיסם, כדי שיהיו שקטים יותר, תדפיסו בשבילכם גם כרטיסי טיסה, וגם אישור הזמנה של בית מלון.
אל תשכחו לעשות ביטוח נסיעות לכל תקופת הנופש.

רשימת ציוד אלקטרוני ודיגיטלי לטיול.

כדי להחליט איזה ציוד חשוב לקחת לטיול ומה אפשר להשאיר בבית, חשוב להגדיר מראש סוג הטיול, כמה זמן יארך טיול, באיזה מקום תשהו רב הזמן.
אם אתם נוסעים לחופשה לא ארוכה של מספר ימים במרחק של פחות מ-7 שעות טיסה, טלפון נייד טוב עם מערכת טעינה טובה יכול להספיק לכל דבר. ניתן להטעין בו מפות של המקום, קצת מוזיקה. כדי שיהיה מספיק מקום לצילומים, מומלץ לקחת כרטיס זיכרון נוסף. לחובבי סלפי, אפשר לארוז למזוודה מקל סלפי. במקרה והטיסה יותר ארוכה, מומלץ לדאוג למטען נייד איכותי. אם אתם חובבי צילום ברמה יותר גבוהה, תצטרכו לקחת מצלמה מקצועית עם ציוד נלווה.
במקרה ואתם נוסעים לבית מלון טוב או לחופשת ריזורט יוקרתית, אין שום צורך במכשירים חשמליים כמו פן או מגהץ כיוון שבבתי מלון איכותיים אכן ניתן למצוא את המכשירים כאלה או אפילו שירותי מספרה, שירותי כביסה וגיהוץ ועוד.

כמה בגדים לארוז לחופשה

כדי להחליט מה וכמה בגדים לקחת לחופשה, צריך להבין לאיזה סוג של חופשה אתם נוסעים. בגדים צריכים להיות גם יפים גם פרקטיים. במקרה ומדובר על חופשה על שפת הים או חופשת ריזורט עם ספא ובריכה, מבחר בגדים יהיה מותאם לסוג הזה של חופש. בדרך כלל, ניתן לקחת 2-3 סטים של בגדים ליום יום. מומלץ להתאים סטים של חלק תחתון ועליון בצורה כזאת שיהיה ניתן לשלב ביניהם בלי בעייה. כובע שמש עם שוליים הוא פריט חובה בזמן חופשת קיץ. אם אתם יודעים שרב הזמן תבלו על החוף, או תתעסקו בפעילות ספורטיבית בים, או תנוחו הרבה בקרבת הבריכה או בספא, תקחו שני סטים של בגדי ים נוחים . תוכלו לשלב בין פעילות אקטיבית למנוחה, בין בגד ים שלם לבגד ים ביקיני. גם אם אתם נוסעים באמצע הקיץ, תמיד מומלץ לקחת ביגוד חם יותר במקרה של שינוי מזג האוויר וירידות טמפרטורה בערבים. בבחירת נעליים לחופשה כזאת תזכרו, שרב הסיכויים, לא תהיה לכם הזדמנות להתייפיף עם נעלי עקב או נעליים בסגנון אלגנטי, ורוב האנשים סביבכם יהיו בנעלי קיץ נוחים, כמו סנדלים, סניקרסים, ונעלי ספורט קלים.
במקרה ואתם נוסעים לחופשת טיול אורבני, גם שימו לב לנוחות הנעליים שתתאים להליכות מרובות במשך היום. אך במקרה הזה, דווקא, יש יותר סיכוי שתזדקקו לבגדים ונעליים ברמה אלגנטית יותר שתתאים לאווירה עירונית.

מוצרי היגיינה ומוצרי נוחות נוספים שתזדקקו להם בחופשה

במקרה ויש לכם ספק אם תמצאו מוצרי היגיינה במקום שהייה שלכם בחופשה ואתם בכל זאת מחליטים לקחת אותם מהבית, אל תקחו אריזות שלמות של סבונים, שמפו או קרמים. השתמשו בכלי מילוי מוקטנים לטיולים או תרכשו מארזים היגייניים מוכנים לטיול. זה יספיק לתקופת החופשה ולא יתפוס הרבה מקום ומשקל במזוודה. גם עבור מוצרי קוסמטיקה כדאי לקחת מוצרים מוקטנים יותר או חלופיים שיכנסו לתיק קוסמטי קטן. למשל, במקום בקבוק גדול של מסיר איפור ניתן לקחת אריזה קטנה של מגבונים לחים להסרת איפור. במקום בקבוק בושם גדול אפשר למצוא גרסת טסטרים מוקטנים. אם אתם צורכים תרופות כלשהם, אל תקחו את חפיסות מלאות, אלה כמות שתספיק לתקופת החופשה.
בין הדברים הנוספים שתזדקקו בחפשה הם מכשיר גילוח וג'יל גילוח לגבר, קרם הגנה מהשמש, מברשת שיניים ומברשת ואביזרי שיער, אלכוג'ל ומגבונים לחים.

לסיכום: רשימה לחופשה צריכה להיות מותאמת לסוג הטיול, מקום טיול, לעונה. רשימת דברים לטיול אמורה להיות מבוססת על הצרכים שלכם. אל תשאירו עניין של אריזת מזוודה לטיול לרגע האחרון. כך יהיה לכם מספיק זמן לערוך את הרשימה, לייעל את הדברים שאתם תקחו לחופשה, לסנן דברים מיותרים, לנסוע עם מזוודה לא כבדה שיהיה בה מספיק מקום למצב רוח טוב ומתנות.